Po jesiennych, przeważnie wirtualnych spotkaniach z kandydatami, coraz bardziej dostrzegamy potrzebę powrotu do wydarzeń stacjonarnych. Na wiosnę 2022 planujemy powrót do udziału w rzeczywistych targach rekrutacyjnych za granicą.

Oczywiście, promocja polskiego szkolnictwa wyższego na zagranicznych targach stacjonarnych będzie się odbywała w trybie podwyższonego rygoru sanitarnego.

Tradycyjnie zamierzamy się wybrać do tych krajów, skąd przyjeżdża do nas większość studentów zagranicznych.

Będziemy na bieżąco reagować na sytuację epidemiczną w wybranych lokalizacjach, a w przypadku odwołania lub przeniesienia imprez targowych zastępować je odpowiednikami w krajach, gdzie wydarzenia masowe są możliwe do zrealizowania.

Zagraniczne targi stacjonarne zaplanowane (potwierdzone przez organizatorów wg stanu na 8.12.2021) na nadchodzący sezon wiosenny to:

  • BIAŁORUŚ, Mińsk – 17-19 lutego 2022 (expoforum.by)
  • ROSJA, Moskwa - 5-6 marca 2022 (znanie.info)
  • KAZACHSTAN, Nur-Sułtan – 24-25 marca 2022 (IEF Bolashaq)
  • UZBEKISTAN, Taszkent - 27-28 marca 2022 (IEF Bolashaq)
  • UKRAINA, Kijów – maj 2022 (edu-abroad.com.ua)

Organizatorzy zapewniają, że dołożą wszelkich starań, aby targi odbyły się w sposób bezpieczny i zgodny z zaleceniami epidemiologicznymi.

Serdecznie zapraszamy uczelnie członkowskie do zgłoszenia udziału w targach.

UWAGA: możliwość zgłoszenia udziału wystartuje 15 grudnia 2021 pod adresem: http://info.studyinpoland.pl/kalendarium/2021-22

W przypadku dodatkowych wymogów ze strony organizatorów, praca na stoisku narodowym Study in Poland może zostać zorganizowana w trybie zmianowym.

Może także zaistnieć konieczność wprowadzenia limitu uczestniczących w stoisku uczelni, w tym przypadku decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Prosimy o śledzenie sytuacji epidemicznej w wybranych przez Państwa destynacjach, a także sprawdzanie informacji konsularnych pod kątem obowiązków wizowych (dot. Rosji i Kazachstanu).

Kwestie logistyczne i wjazdowe, w tym związane z wymogami epidemicznymi w krajach docelowych przedstawiciele zgłoszonych na targi uczelni załatwiają we własnym zakresie.

Zachęcamy do rezerwowania połączeń lotniczych z elastyczną datą, a hoteli – w opcji w pełni zwrotnej.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do przeniesienia lub odwołania wydarzenia, w przypadku niekorzystnej sytuacji epidemicznej lub wprowadzenia obostrzeń, uniemożliwiających zorganizowanie imprezy masowej.

W przypadku odwołania przez organizatorów wydarzeń stacjonarnych, będziemy zastępować je odpowiednikami w krajach, gdzie wydarzenia masowe są możliwe do zrealizowania bądź zastąpimy je targami online, skierowanymi na powyższe regiony.

Pomimo tej całej niepewności, mamy nadzieję na owocną wiosnę rekrutacyjną i serdecznie zapraszamy Państwa do wybrania się z nami tam, skąd przyjeżdża najwięcej studentów zagranicznych!

Więcej szczegółów na: www.info.studyinpoland.pl