Salon Maturzystów Perspektywy 2021, który trwa do 29 września, przeznaczony jest dla uczniów ostatnich klas liceów i techników przygotowujących się do matury w maju 2022. Wciąż można się rejestrować na poszczególne Salony.

Podczas pierwszego dnia Salonu w onlinowym wydarzeniu na platformie Perspektyw wzięło udział ponad dwa tysiące uczniów z województw lubelskiego i podkarpackiego, powitanych przez uczelnie-gospodarzy Salonu: Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Uniwersytet Rzeszowski. Uczestnicy wysłuchali wykładów ekspertów OKE na temat matury 2022 z przedmiotów obowiązkowych oraz na temat rozszerzenia z języka polskiego, ważnego dla potencjalnych kandydatów na studia humanistyczne i społeczne. W części Expo na gości czekały uczelnie z regionu, ale także tacy potentaci akademickiego świata jak Uniwersytet Jagielloński. Wielkim powodzeniem cieszył się interaktywny e-book kultowego Informatora dla Maturzystów, pobrali go prawie wszyscy uczestnicy wydarzenia (i bardzo chwalili!).

Natomiast Uniwersytet Szczeciński był gospodarzem Zachodniopomorskiego i Lubuskiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2021, który odbył się online 20 września. Wzięło w nim udział blisko 2 tysiące maturzystów. Zarówno rektor Uniwersytetu Szczecińskiego prof. dr hab. Waldemar Tarczyński, jak i Zachodniopomorska Kurator Oświaty Magdalena Zarębska-Kulesza podkreślili w swoich wystąpieniach skierowanych do uczniów i nauczycieli wagę Salonu jako miejsca, w którym matura spotyka się ze studiami. JM Rektor zaprosił maturzystów na studia na Uniwersytecie Szczecińskim.

Blisko 3 tysiące uczniów ostatnich klas liceów i techników z województwa małopolskiego z wzięło udział w wirtualnym Salonie Maturzystów 22 września.

- Salon Maturzystów to przedsięwzięcie niezwykle ważne dla wszystkich uczniów przygotowujących się do matury – powiedziała Halina Cimer, Małopolska Wicekurator Oświaty, witając uczestników spotkania. – Dzięki niemu maturzyści mogą nie tylko dowiedzieć się wszystkiego o egzaminie maturalnym, ale także poznać ofertę uczelni i wybrać wymarzone studia.

Na studia na jednym ze 160 kierunków prowadzonych przez Uniwersytet Jagielloński w Krakowie zaprosił maturzystów prof. dr hab. Jacek Popiel, rektor UJ. Jego Magnificencja podkreślił w swoim wystąpieniu, że Uniwersytet Jagielloński jest nie tylko najstarszą, ale też jedną z najnowocześniejszych polskich uczelni.

- Nie ma gotowej recepty na sukces na maturze, każdy musi znaleźć własną drogę – podkreślił Lech Gawryłow, dyrektor OKE w Krakowie. – Nie należy obawiać się matury, natomiast zdecydowanie warto dołożyć wszelkich starań, aby wynik tego egzaminu był jak najlepszy.

Przypominamy: można rejestrować się na dowolne Salony z naszej podzielonej geograficznie kampanii – to ważne, aby dobrać dla siebie ten dzień, w którym program sceny Studia jest najbliższy naszym preferencjom. 

Dla przypomnienia, codziennie ok. 12.30:

24 września - wykładem na temat matury rozszerzonej z geografii zainaugurujemy kierunkowskaz dla kandydatów na studia społeczne, politechniczne (np. geodezja);

27 września - wykładem na temat matury rozszerzonej z biologii zainaugurujemy kierunkowskaz dla kandydatów na studia przyrodnicze oraz rolnicze i leśne, medyczne i niektóre politechniczne (np. biotechnologia, ochrona środowiska);

28 września - wykładem na temat matury rozszerzonej z fizyki zainaugurujemy kierunkowskaz dla kandydatów na politechniki lub na kierunki ścisłe;

29 września - wykładem na temat matury rozszerzonej z wiedzy o  społeczeństwie zainaugurujemy kierunkowskaz dla kandydatów na studia społeczne (np. liczne z grupy kierunków o bezpieczeństwie, stosunki międzynarodowe, dziennikarstwo, administracja, prawo).

Przypominamy - Salon Maturzystów trwa do 29 września i każdy może do nas dołączyć w dowolnej chwili, rejestrując się tu: salonmaturzystow.pl

 

Zapraszamy: salonmaturzystow.pl

Perspektywy