Mariya Gabriel – charyzmatyczna komisarz Unii Europejskiej ds. Innowacji, Badań i Edukacji – otworzy Perspektywy Women in Tech Summit 2020, który odbędzie się na początku grudnia br. Mariya Gabriel, jako komisarz EU ds. społeczeństwa cyfrowego, była już głównym gościem na inauguracyjnej edycji Summitu, który odbył się w listopadzie 2019 w Warszawie. Jest to największe wydarzenie w Europie dla kobiet w technologiach i nauce. Misją „Perspektywy Women in Tech Summit” jest stworzenie platformy spotkań, inspiracji i wymiany wiedzy dla utalentowanych kobiet z całego świata.

Fundacja Edukacyjna Perspektywy od 3 lat organizuje największą i najgorętszą w Europie imprezę dla kobiet w technologiach i nauce – „Perspektywy Women in Tech Summit”. Jej misją jest stworzenie platformy spotkań, inspiracji i wymiany wiedzy dla utalentowanych kobiet z całego świata. W pierwszej edycji ambicją było zebranie tysiąca uczestniczek zainteresowanych obszarem STEM. Jednak idea okazała się na tyle trafiona, a potrzeba rozwoju zawodowego profesjonalistek branży high tech tak wielka – że w sumie zebrało się 2500 uczestniczek. W drugiej edycji – w listopadzie 2019, do Warszawy przyjechało już 6000 osób z 52 krajów świata. Summit rozkwitł w błyskawicznym tempie.

W tym roku organizatorzy spodziewają się 10 000 uczestniczek - tym razem w związku z pandemią - w odsłonie ONLINE – ze „stacją dokującą” – fizycznym miejscem spotkań i transmisji w Warszawie. Wydarzenie realizowane będzie w innowacyjny sposób - w globalnej, hybrydowej odsłonie angażując trzy strefy czasowe – od San Francisco do New Delhi. Konferencję otworzą m.in. Mariya Gabriel, charyzmatyczna Komisarz UE ds. Innowacji, Badań, Edukacji i Młodzieży, która od lat walczy o obecność i widoczność kobiet w obszarze IT i Georgette Mosbacher, Ambasador USA w Polsce. Wśród zapowiedzianych gości wyjątkowa kobieta – Prof. Jennifer Widom, pierwsza dziekan-kobieta wydziału informatyki Uniwersytetu Stanforda w USA i Prof. Marta Kwiatkowska - Computer Science, Oxford University, . Szykują się dwa superintensywne dni warsztatów technologicznych, tech talków, wystąpień keynote mówców z największych firm technologicznych i najambitniejszych ośrodków badawczych, sesji mentoringowych, doradztwa karierowego oraz wydarzeń towarzyszących. Perspektywy Women in Tech Summit 2020 odbędzie się w dniach 8-9 grudnia, online i fizycznie w Warszawie.

Więcej o wydarzeniu:

Dwa dni, które wstrząsną światem tech
www.womenintech.perspektywy.org
www.womenintechsummit.pl