28 maja w Collegium Civitas zainaugurowano czwartą edycję Szkoły Letniej. W tym roku uczelnię odwiedzi ponad 70 studentów z USA. Będą uczestniczyli w kursach tematycznych, a także dowiedzą się więcej o polskiej historii i kulturze.

Prezydent Collegium Civitas prof. Jadwiga Koralewicz powitała 43 uczestników pierwszej tury kursów. Studenci przyjechali z różnych amerykańskich uniwersytetów: University of Texas, Loyola, Stetson, University of Wisconsin-Milwaukee, Georgetown University, Penn State, University of Montana, Michigan State University, George Washington University, University of South Carolina, University of Denver, University of Arkansas, Lewis & Clark College, University of Louisville, University of Nebraska Lincoln.

„Z radością i dumą witamy naszych amerykańskich przyjaciół w Collegium Civitas” – mówi dr Katarzyna Maniszewska, prorektor ds. współpracy międzynarodowej i dyrektor Szkoły Letniej. „Mamy nadzieję, że pobyt w Polsce będzie zarówno edukacyjny, jak i po prostu przyjemny, a studenci wrócą do Stanów nie tylko z nową wiedzą, ale i z wieloma dobrymi wspomnieniami” – dodaje dr Maniszewska.

W czasie pierwszej części Szkoły Letniej studenci biorą udział w czterech kursach:

Security in Central and Eastern Europe na temat współczesnych wyzwań bezpieczeństwa, przed którymi stoją kraje Europy Środkowej, NATO oraz Unia Europejska.

Crime and Punishment in Central/Eastern Europe na temat kryminologii w kontekście społecznym, politycznym i ekonomicznym.

Poles Apart – Identity, Diversity, Tolerance na temat koncepcji różnorodności, stereotypów, empatii, tolerancji i kompromisu.

Introduction to Cybersecurity Policy na temat zagrożeń związanych z cyberbezpieczeństwem i jego rolą w państwie.

W drugiej części Szkoły Letniej Collegium Civitas organizuje zaawansowany kurs Cybersecurity, kurs „Jewish Heritage”, a także program stażowy, m.in. w Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas.

Zajęcia prowadzone są przez polskich i zagranicznych ekspertów i praktyków. Studenci z Ameryki będą również mieli okazję dowiedzieć się więcej o polskiej historii i kulturze, wezmą udział w lekcjach języka polskiego, odwiedzą muzea i ważne historyczne miejsca w Warszawie i Krakowie.

Więcej: www.civitas.edu.pl