W dniach 4-6 listopada w Berlinie odbył się największy w tej części świata warsztat dla agencji rekrutacyjnych, uczelni wyższych i innych dostawców usług edukacyjnych z całego świata - ICEF Berlin Workshop. Po raz pierwszy w historii wydarzeń ICEF polskie szkolnictwo wyższe było szeroko reprezentowane na stoisku programu „Study in Poland”.

Współpraca z agencjami rekrutacyjnymi jest jednym z priorytetowych kierunków działalności programu „Study in Poland” na kolejne lata. Warsztaty ICEF są organizowane jako ogromne imprezy networkingowe, gdzie poza ustalonym jeszcze przed wydarzeniem rozkładem spotkań uczestnicy korzystają także z mniej formalnych eventów towarzyszących.

Mimo statusu „first-timer’a”, stoisko programu „Study in Poland” cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród agentów z całego świata. Najczęściej pojawiającą się metaforą było określenie polskiego szkolnictwa wyższego jako „wschodzącej gwiazdy” edukacji europejskiej. Agenci podkreślali jako zalety szeroką ofertę edukacyjną, stosunkowo niewielkie koszty studiów i życia w Polsce, rozwój gospodarczy kraju umożliwiający szybki start kariery po studiach.

W ciągu tych trzech dni przedstawicielka Fundacji Edukacyjnej Perspektywy spotkała się z agencjami z Rosji, Ukrainy, Kazachstanu, Uzbekistanu, Turcji, Wielkiej Brytanii, Wenezueli, Nigerii, Ghany, Wietnamu, Emiratów Arabskich, Algierii, Gruzji, Indii, Pakistanu, Nepalu i innych krajów.

Po zakończeniu wydarzenia w Berlinie agencje, zainteresowane polskim rynkiem, zostały zaproszone do Warszawy na dwudniowy warsztat „Discover Poland as a New Education Destination”, który odbył się 7-8 listopada.