Seminarium odbędzie się 5 grudnia w Collegium Minus UAM. Celem Seminarium SUCTI jest przybliżenie jej uczestnikom założeń i celi projektu, przekazanie tego, jak wyglądają same szkolenia oraz przedstawić inne działanie w projekcie, które mogą okazać się przydatne na każdej uczelni w Polsce. Omawiane będą takie aspekty projektu jak

  • Potrzeba szkoleń z komunikacji międzykulturowej dla pracowników uczelni
  • Podstawy internacjonalizacji i wiedzy w tym zakresie
  • Materiały treningowe
  • Kadra administracyjna jako siła napędowa umiędzynarodowienia
  • Internationalization at home

REJESTRACJA:https://pracownicy.amu.edu.pl/kategorie/nauka-i-wspolpraca-miedzynarodowa/dzial-wspolpracy-z-zagranica/wydarzenia/seminarium-sucti

Udział w Seminarium jest bezpłatny, liczba miejsc jest ograniczona.

SUCTI (Systemic University Change Towards Internationalization) to projekt finansowany w ramach programu Erasmus + Partnerstwo strategiczne i koordynowany przez Uniwersytet Rovira i Virgilii w Tarragonie przy współuczesnictwie 6 innych uczelni, w tym UAM.

UAM jest jednym z partnerów projektu i odpowiadał m.in. za  spotkanie projektowe w Poznaniu, którego celem było przeszkolenie przyszłych trenerów, którzy będą na swoich uczelniach prowadzić szkolenia z internacjonalizacji dla pracowników administracji.

SUCTI zakłada, że to właśnie pracownicy administracyjni są siłą napędową umiędzynarodowienia w szkolnictwie wyższym. To właśnie ta grupa może zmienić, przyspieszyć i polepszyć jakość umiędzynarowienia całej uczelni wspierając w działaniach nauczycieli akademickich oraz studentów. Poprzez szkolenie z podstaw internacjoanalizacji i komunikacji międzykulturowej pracownicy administracyjnie mają nabyć wiedzę i umiejętności, aby efektywnie wykonywać to zadanie.

Kontakt i więcej informacji: Joanna Domagała Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.suctiproject.com