Seminarium "Perspektywy rozwoju polsko-kazachstańskiej wymiany studenckiej", które odbędzie się 8 września w Astanie, zostało przygotowane przez Fundację Edukacyjną “Perspektywy” i Komisję ds. Współpracy Międzynarodowej KRASP - we współpracy z Independent Kazakh Agency for Quality Assurance in Education oraz z udziałem przedstawicieli Ambasady RP.

Z roku na rok przybywa w Polsce studentów z Kazachstanu. To odzwierciedla zarówno rosnące zainteresowanie polskimi szkołami wyższymi, jak i ich wysoką jakość kształcenia. W Kazachstanie wielu młodych ludzi zwraca się o poradę i pomoc do agencji rekrutacyjnych w celu dokonania właściwego wyboru uczelni i ścieżki kariery. Dlatego tak istotne jest obecnie zapewnienie studentom procesu rekrutacyjnego o wysokim standardzie. Kluczowe jest także aby polskie uczelnie otrzymywały aplikacje od studentów kończących kazachstańskie szkoły średnie z najwyższymi notami.

Podczas seminarium, na które zostali zaproszeni dyrektorzy kazachstańskich agencji rekrutacyjnych i przedstawiciele działów współpracy z zagranicą astańskich uczelni, zostaną omówione kwestie związane ze współpracą polsko- kazachstańską w dziedzinie wymiany studentów. Istotną częścią spotkania będzie prezentacja systemu certyfikacji agencji rekrutacyjnych w Kazachstanie, realizowana w ramach programu „Study in Poland”.

Seminarium odbędzie się 8 września br. w godzinach 11:00-13:30 w sali konferencyjnej Niezależnej Kazachstańskiej Agencji do spraw Jakości Szkolnictwa Wyższego (www.iqaa.kz). Adres: Astana, ul. Dostyk 20, Centrum Biznesowe "Sankt Petersburg", sala 801.

Dodatkowe informacje: Julia Łysik, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zaproszenie