Zapraszamy serdecznie do udziału w kolejnej edycji „Study in Poland”, programu międzynarodowej promocji oferty polskich uczelni, prowadzonego wspólnie od 2005 roku przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) i Fundację Edukacyjną "Perspektywy". Kierując się potrzebami uczelni dostarczamy nowoczesne narzędzia marketingowe i platformy promocyjne wspomagające rekrutację studentów za granicą. Wspólnie z uczelniami dbamy o umacnianie międzynarodowego brandu polskiego szkolnictwa wyższego. Naszą specjalnością są perspektywiczne rynki wschodnie (z których pochodzi główna grupa obcokrajowców studiujących w polskich uczelniach) oraz szeroka obecność ofert uczelni w sieci, komunikacja społecznościowa i aplikacje do urządzeń mobilnych.

Przedsięwzięcia podejmowane w ramach programu "Study in Poland" charakteryzuje stabilność, długa perspektywa planowania i działania oraz pogłębiona obecność na rynkach priorytetowych. Daje to wymierne efekty w postaci lepszego postrzegania polskiego szkolnictwa wyższego na świecie i szybkiego wzrostu liczby studentów-obcokrajowców w Polsce. Łącząc wysiłki każda z uczelni uzyskuje na arenie międzynarodowej więcej niż działając samodzielnie.

W okresie prowadzenia programu "Study in Poland" liczba studentów zagranicznych w Polsce zwiększyła się z niewiele ponad 8 tys. w roku 2005 do ponad 57 tys. w roku 2016. W mijającym roku akademickim w programie uczestniczyło 58 uczelni i trzy miasta (Warszawa, Lublin i Gdańsk).

Wszystkie aktywności, które podjęte zostaną w roku akademickim 2017/18 są wynikiem szerokiej konsultacji z uczelniami członkowskimi oraz partnerami instytucjonalnymi. Zgodnie z ustaleniami narady programowej Study in Poland, która odbyła się 4 lipca br. w Opolu, działania programu w nadchodzącym roku akademickim zostaną skoncentrowane na promocji polskich uczelni w Internecie i poprzez aplikacje mobilne. Promocja wyjazdowa obejmie priorytetowy kierunek wschodni (m.in. Ukraina, Białoruś, Rosja, Kazachstan), a także skupi się na umacnianiu obecności na nowych rynkach, w tym Indiach.

Jak co roku, został przygotowany szeroki zestaw działań wspierających. Będą to między innymi: szkolenia nt. praktycznych aspektów umiędzynarodowienia, konferencja „Studenci zagraniczni w Polsce 2018”, newsletter "Study in Poland", konkurs "Interstudent" i wiele innych - szczegółowy wykaz znajdą Państwo w załączniku "Plan działań 2017/18".

Uczelnie dotychczas nie uczestniczące w programie Study in Poland, a zainteresowane przystąpieniem do niego prosimy o kontakt: dr Bianka Siwińska, dyrektor wykonawcza, Fundacja Edukacyjna  "Perspektywy": Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 501 535 785.

Dodatkowe informacje: Julia Łysik, koordynatorka Study in Poland, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 22 628 58 62 w. 15.

Serdecznie zapraszamy!
Zespół Study in Poland