Szkolenie prowadzone będzie w trybie online przy pomocy programu Zoom, do którego każdy zapisany uczestnik otrzyma dostęp drogą mailową.

Celem szkolenia jest wyposażenie uczestników w podstawową wiedze i informacje związane z umiędzynarodowieniem w Polsce, Europie i na świecie.

Umiędzynarodowienie przedstawione będzie przez pryzmat m.in.:

  • Rankingi szkół wyższych i ich znaczenie
  • Międzynarodowe formy kształcenia (partnerstwa, szkoły letnie, oferta dydaktyczna)
  • Międzynarodowa promocja i rekrutacja
  • Strategie umiędzynarodowienia
  • Światowe trendy i wyzwania w internacjonalizacji

Szkolenie skierowane jest głównie do pracowników uczelni, którzy rozpoczynają swoją przygodę z umiędzynarodowieniem, ale także do tych pracowników i kadry zarządzającej, którzy chcieliby swoją wiedze w tym zakresie usystematyzować oraz pogłębić.

Szkolenie prowadzić będzie Joanna Domagała, Przez ponad 9 lat pracowała na Uniwersytecie i. Adama Mickiewicza w Poznaniu w Dziale Współpracy z Zagranicą, przez 3 lata jako Zastępca Kierownika. W ramach swoich obowiązków zajmowała się kształceniem, promocją i współpracą międzynarodową. Obecnie studiuje na Europejskiej Akademii Dyplomacji. Od 2015 jest trenerem SUCTI, projektu w ramach którego bada i zajmuje się tzw. Internationalization at home. Od kilku lat prowadzi szkolenia z komunikacji międzykulturowej, internacjonalizacji oraz rekrutacji studentów zagranicznych dla szkół wyższych. Jest także ekspertem ds. internacjonalizacji European Consortium for Accreditation in higher education (ECA HE). Od 2017 roku koordynatorka Akademii Internacjonalizacji "Study in Poland". Od 2019 roku jest Koordynatorek projektu SUCTIA dotyczące umiędzynarodowienia kadry akademickiej. Obecnie kończy pracę nad rozprawą doktorską. Prywatnie wraz z mężem wykorzystuje każdą wolną chwile na podróże, a jej ulubione miejsca to m.in. Tajlandia, Kambodża, Chiny, Birma i Australia.

Więcej informacji i rejestracja na szkolenie: http://studyinpoland.pl/akademia-internacjonalizacji