Hiszpańskie uniwersytety zostały ocenione jako najlepsze na świecie pod względem wskaźnika satysfakcji studentów międzynarodowych, jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez Studyportals 2021.

W ankiecie wzięło udział 108 000 studentów zagranicznych na całym świecie. Według Raportu Satysfakcji Studentów Studyportals 2021 Austria, Estonia, Węgry i Włochy znalazły się w pierwszej piątce krajów. Podczas gdy oceny doświadczeń studentów pozostają wysokie na całym świecie, Studyportals zauważyło, że średni wynik zadowolenia uczniów spadł o 3,56% w porównaniu z 2019 rokiem.

Wielka Brytania zajęła siódme miejsce w rankingu najlepszych anglojęzycznych ośrodków studiów (za Czechami na szóstej pozycji). Innym anglojęzycznym miejscem docelowym „wielkiej czwórki” była Australia na 10-tej pozycji, Stany Zjednoczone na 15-tej i Kanada na 21-ej.

W ankiecie ocenione zostały takie kryteria jak: ogólna satysfakcja, interakcje student-wykładowca, proces rekrutacji, różnorodność studentów, jakość życia studenckiego i rozwój kariery. Po raz pierwszy dodano również dwie kategorie: doświadczenie wyniesione z zajęć online i zarządzanie kryzysowe COVID-19.  - Ogólny średni wynik to 4,1 na 5,0 – to bardzo wysoka satysfakcja – powiedział Edwin van Rest, dyrektor generalny i założyciel Studyportals. - To komplement dla międzynarodowej branży edukacyjnej.

Źródło: https://thepienews.com