Indyjscy studenci coraz częściej szukają możliwości studiowania za granicą w innych krajach niż USA. Z badań Yocket wynika, że młodzi Hindusi bardziej są zainteresowani studiami w 2021 roku w Kanadzie, Wlk. Brytanii i w Niemczech.

W 2018 roku 90% respondentów z Indii studiowało w USA, a mniej niż 5% w Kanadzie. Dwa lata później, w 2020 roku, odsetek respondentów studiujących w USA spadł aż o ponad 80%, a w Kanadzie wzrósł do ponad 10%. W przypadku studentów pragnących studiować za granicą w 2021 roku prawie 14% potencjalnych studentów wyraża chęć podjęcia studiów w Kanadzie, a zainteresowanie uczelniami w Stanach Zjednoczonych spadło do 76%. Popularną destynacją stały się kraje europejskie, m.in. Szwecja, Szwajcaria i Holandia.

Stany Zjednoczone wciąż pozostają bardzo atrakcyjne dla studentów pragnących kształcić się w obszarze STEM. Ale i w tym przypadku wielu z nich wybiera Kanadę zamiast USA. Toronto stało się bardziej popularnym miejscem do studiowania niż Nowy Jork. Popularnością cieszy się również Berlin i Melbourne.

Opr. MTA

Źródło: https://thepienews.com/