Tego lata program „Study in Poland” bierze udział w targach edukacyjnych online z myślą o wsparciu uczelni w bieżącej rekrutacji studentów zagranicznych. Wraz z blisko 20 uczelniami, zrzeszonymi w programie "Study in Poland", byliśmy obecni na targach „Education abroad: Studies in Poland” – 21-22 lipca br. Kolejna impreza targowa online, skierowana do kandydatów z krajów Azji Centralnej, odbędzie się na samym początku września.

Wiosną 2020 towarzyszyła nam wszechobecna niepewność, związana z epidemią i lockdownem, a działalność związaną z rekrutacją studentów zagranicznych musieliśmy pilnie przestawić w zupełnie inny tryb. Siłą rzeczy nie odbyły się liczne imprezy targowe i konferencyjne, tradycyjnie planowane na miesiące wiosenne.

Niepewność epidemiologiczna nie jest jednak powodem do wstrzymania działań rekrutacyjnych i rezygnacji z rozwoju umiędzynarodowienia polskiego szkolnictwa wyższego.

Jeszcze tego lata, w ramach wsparcia tegorocznej rekrutacji zagranicznej, program "Study in Poland" bierze udział w targach edukacyjnych online, skierowanych do młodzieży z krajów, z których przyjeżdża do Polski najwięcej studentów-obcokrajowców.

W pierwszej kolejności, 21-22 lipca br. wraz z blisko 20 uczelniami, zrzeszonymi w programie "Study in Poland", Byliśmy obecni na targach „Education abroad: Studies in Poland”.

Grupą docelową imprezy online byli przyszli studenci z Ukrainy i Białorusi - wg danych za 2019 rok stanowiący prawie 60% wszystkich studentów zagranicznych w Polsce!

Uczelnie mogły prowadzić rozmowy na czacie oraz rozmowy wideo, a to wszystko w ramach własnego kanału dla każdego uczestnika przez pełne 2 dni trwania targów!

Kolejną okazją do promocji swojej oferty edukacyjnej będą targi wirtualne „Begin Group: Central Asia” - 2 września br. W przypadku tej imprezy, grupą docelową są przyszli studenci z Kazachstanu, Uzbekistanu, Kirgistanu.

Organizatorzy imprezy targowej posiadają własną web platformę do wydarzeń online, umożliwiającą komunikację z kandydatami za pomocą czatu, krótkie prezentacje uczestników oraz publikację materiałów promocyjnych uczestników.

Więcej informacji: https://begingroup.com/en/

Uczelnie "Study in Poland" mogą zgłosić swój udział w wydarzeniu do 31 lipca 2020r.