Salon Maturzystów Perspektywy 2020 odbędzie się tradycyjnie we wrześniu, ale tym razem wyłącznie w formule online! Podyktowane jest to troską o dostarczenie uczniom klas maturalnych liceów i techników niezbędnej wiedzy na temat wymogów rekrutacyjnych uczelni w 2021 roku, ale w warunkach maksymalnego bezpieczeństwa zdrowotnego.

Przez 16 dni – poczynając od 7 września - będziemy spotykać się kolejno z maturzystami z poszczególnych województw. Partnerami wydarzenia są kuratorzy oświaty i dyrektorzy okręgowych komisji egzaminacyjnych oraz rektorzy-gospodarze.

Salon tradycyjnie – ale z jeszcze większą niż dotąd intensywnością - łączyć będzie maturę ze studiami. Zapraszamy uczniów na wykłady ekspertów okręgowych komisji egzaminacyjnych, na warsztaty prowadzone przez psychologów i doradców kariery, na prezentacje uczelni, na indywidualne konsultacje, a także na wirtualne stoiska szkół wyższych.

Przygotowujemy platformę, która umożliwi równoległe funkcjonowanie trzech obszarów aktywności: wykłady programowe na scenie głównej, interaktywne warsztaty – także z czasem dedykowanym Wystawcom, oraz strefę Expo z materiałami wideo i plikami do pobrania, a przede wszystkim z czatem umożliwiającym rozmowy z kandydatami na studia.

Atrakcyjność wizyt w wirtualnej przestrzeni Expo chcemy wzbogacić poprzez elementy grywalizacji opracowane przez uczelnie. Uwaga – rozważamy ocenę takiej właśnie kategorii w nowej edycji konkursu Genius Universitatis! Zrewidowaną ofertę chcemy omówić z Państwem w końcu nadchodzącego tygodnia. Prosimy spodziewać się od nas zaproszenia na takie wirtualne spotkanie.