Cambridge University ogłosił, że wszystkie wykłady będą odbywać się online w następnym roku akademickim z powodu wybuchu koronawirusa. Będą one prowadzone w tej formie do lata 2021 roku.

Uniwersytet, który zamknął swoje kampusy dla studentów w marcu po tym, jak rząd brytyjski wprowadził ścisłą blokadę w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się COVID-19, podjął decyzję o wykładach online w nowym roku akademickim w związku z obawami związanymi z epidemią. - Wszystkie masowe wykłady - tak naprawdę duże wykłady z udziałem wielu studentów - nie będą odbywać się „twarzą w twarz”, ale na platformie online - powiedział Graham Virgo, prorektor ds. edukacji.

Tak wielu studentów, jak to możliwe, powróci do kampusów, a system „nadzoru” nauczania w małych grupach będzie kontynuowany zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi dystansu społecznego. - Nie będzie to wyglądało jak studia online, ponieważ jednocześnie odbywać się będzie edukacja w innej formie - dodał Virgo. Władze uczelni oznajmiły, że decyzja będzie weryfikowana w zależności od oficjalnych wskazówek dotyczących postępowania z wirusem.

To pierwsza brytyjska uczelnia, która podjęła taką decyzję. W Stanach Zjednoczonych na podobny krok, w obawie przed drugą falą infekcji, zdecydowała się (jako pierwsza uczelnia w kraju) California State University i w jesiennym semestrze zajęcia na uczelni będą odbywać się online.

Źródło: www.reuters.com