Serdecznie zapraszamy uczelnie akademickie uczestniczące w programie "Study in Poland" do wzięcia udziału w wyjeździe studyjnym do Kataru (Doha), który odbędzie się w dniach 14-16 kwietnia 2020. Partnerem wyjazdu jest Qatar University, główna uczelnia tego kraju.

W ramach pobytu w Doha delegacja polskich uczelni weźmie udział w Qatar University Annual Research Forum and Exhibition 2020 – wydarzeniu naukowo-edukacyjnym łączącym elementy targów edukacyjnych (grupą docelową będą przeważnie studenci zainteresowani studiami na poziomie magisterskim oraz doktoranckim) z debatami i seminariami w formacie konferencyjnym.

W programie Forum zaplanowana jest specjalna "polska sesja". Odbędzie się także spotkanie z kandydatami na studia licencjackie w Polsce oraz spotkanie z polskim korpusem  dyplomatycznym. 

Qatar University jest uznaną uczelnią oferującą szeroki zakres programów akademickich - 45 licencjackich, 27 magisterskich, osiem doktoranckich. Na uczelni pracuje ponad 1000 wykładowców, a wśród nich wielu naukowców zagranicznych. Zarówno oferta programowa, jak i jakość edukacji dostosowane są do międzynarodowych standardów i najlepszych praktyk. Na uczelni studiuje ponad 20 tysięcy osób.

Badania stanowią integralną część działalności akademickiej uczelni. Wspierane są cztery priorytetowe obszary badań - energia, środowisko i zrównoważony rozwój; transformacje społeczne; populacja i zdrowie oraz technologie informacyjno-komunikacyjne (ICT).

Qatar University posiada nowoczesny kompleks badawczy oraz 14 ośrodków badawczych. Współpracuje przy 400 projektach w ponad 130 krajach. Władze uczelnie są bardzo zainteresowane rozwojem współpracy z Polską.

Na zdjęciu:
Podczas konferencji rankingowej IREG 2019 w Bolonii. Od lewej: prof. Hassan Rashid Al-Derham, rektor Uniwerystetu w Katarze, Waldemar Siwiński, wiceprezydent IREG Observatory i Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Strona Qatar University

Strona wydarzenia

Zgłozenie udziału

Więcej informacji: Julia Łysik, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Serdecznie zapraszamy!