Uzbekistan to 30-milionowy kraj z młodą populacją, coraz bardziej otwarty wobec świata. Dlatego serdecznie zapraszamy uczelnie zainteresowane nawiązaniem kontaktów akademickich i rekrutacją studentów z Uzbekistanu do wzięcia udziału w targach edukacyjnych EduExpo 2020 w Taszkencie w dniach 27-28 marca 2020.

W polskich uczelniach jest coraz więcej studentów z Uzbekistanu - w roku akad. 2010/11 było ich 52, a w roku 2018/19 już 467! Analizy demograficzne i rosnąca mobilność młodych Uzbeków wskazują, że ten trend rosnący może się utrzymać i nawet rosnąć. Aby tak sie stało, potrzebna jest większa aktywność polskich uczelni na tym rynku.

Program "Study in Poland" organizował juz misje edukacyjną do Uzbekistanu wiosną 2018 roku. Z naszych obserwacji wynika, że jest to kraj o dużym potencjale rekrutacyjnym, a także (co ciekawe i wręcz nietypowe dla republik byłego ZSRR) ogromną popularnością cieszą się kierunki anglojęzyczne, a młodzież (szczególnie w Taszkencie, stolicy kraju) świetnie posługuje sie językiem angielskim.

Warto więc wziąć udział EduExpo w ramach stoiska "Study in Poland"! Azja Centralna to rynek dla cierpliwych i wytrwałych, nic nie dzieje się tam nagle i od razu, ale nawiązane kontakty zawsze procentują.

Strona wydarzenia: https://edu-expo.uz

Termin rejestracji: 2 marca 2020

Więcej informacji: Julia Łysik, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.