Targi "Wyższa Osvita 2019" we Lwowie już za nami. 21 i 22 marca we Lwowskim Pałacu Sztuki młodzi Ukraińcy mogli po raz kolejny zapoznać się z ofertą edukacyjną polskich uczelni. Do wyboru mieli szkoły techniczne, uczelnie państwowe i prywatne szkoły wyższe.

Do Lwowa przyjechało tym razem 19 uczelni z Polski. Nie mogło być inaczej, ponieważ jest to region, z którego pochodzi największa liczba studentów w Polsce. Popularność Polski wśród młodych Lwowian wynika również z faktu, że miasto dzieli stosunkowo nieduży dystans do Polski. Jednocześnie wielu z nich posiada polskie pochodzenie. W roku akademickim 2017/18 naukę w Polsce pobierało 37 829 Ukraińców.

Na targach wyróżniało się stoisko Study in Poland, na którym promowały się wspólnie takie uczelnie jak: Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, Collegium Civitas, Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. W. Korfantego w Katowicach, Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej, Politechnika Częstochowska, Politechnika Gdańska, Politechnika Opolska, Politechnika Poznańska, Politechnika Śląska, Politechnika Warszawska, Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie, Wyższa Szkoła Społeczno – Przyrodnicza im. Wincentego Pola w Lublinie, Wyższe Szkoły Bankowe.

Uczniowie szkół średnich mogli zapoznać się ze specjalne przygotowanymi na tę okazję krótkimi prezentacjami polskich uczelni. Z pewnością pomogły im one przyjrzeć się uważnie możliwościom i korzyściom, jakie mogą odnieść, rozpoczynając studia w murach polskich szkół wyższych.