Kazachstan to nowa pozycja w wiosennym planie wyjazdowym „Study in Poland”. Według najnowszych danych w Polsce jest obecnie 1075 studentów z Kazachstanu, aż o 35 procent (!) więcej niż przed rokiem – to dobry powód, aby udać się tam ponownie. Tym razem zapraszamy do Almaty, na targi ”Education and Career 2019”, które odbędą się 4-6 kwietnia 2019 w centrum Atakent-Expo.

W tym roku akademickim będzie to już drugi wyjazd programu „Study in Poland” do Kazachstanu. W listopadzie 2018 byliśmy w Astanie, Atyrau i Szymkencie w ramach prestiżowych targów, organizowanych przez Centrum Bolashak, z którym Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” ma specjalną umowę o współpracy. Relacja z wyjazdu dostępna tutaj.

Kazachstan jest od dwóch lat jednym z priorytetowych kierunków zagranicznej aktywności „Study in Poland” – przyrost liczby studentów z tego kraju w Polsce wykazuje rosnącą z roku na rok dynamikę. W roku 2017/18 studiowało w Polsce 796 Kazachów, co w porównaniu z 674 studentami w roku poprzedzającym, dało przyrost 18 procent. Obecnie, przy 1075 studentach, tempo wzrostu zwiększyło się do 35 procent!

Trzymamy więc kciuki i staramy się robić wszystko, aby umacniać wśród kazachstańskiej młodzieży prestiż dyplomu polskiej uczelni, bo inne rynki się kurczą – dynamika przyrostu studentów z Ukrainy spadła w tym roku do zaledwie 2 procent.

Na targach w Almaty na polskie uczelnie będzie czekało biało-czerwone stoisko „Study in Poland”, z logotypami wszystkich uczestników wydarzenia. Koszty podróży, ubezpieczenia, diety wyjazdowe oraz zakwaterowanie uczestnicy pokrywają we własnym zakresie.

Miejsce targów: Almaty, Atakent Expo, ul. Timiryazeva 42

Więcej informacji

 

Serdecznie zapraszamy!

Zespół „Study in Poland”