Ponad 40 mówców najwyższej klasy, w tym szefowie i wysokiej rangi przedstawiciele kluczowych instytucji i organizacji zajmujących się internacjonalizacją polskiego szkolnictwa wyższego, najbardziej aktualne tematy związane z umiędzynarodowieniem dydaktyki i nauki, wydarzenia towarzyszące, włącznie z pilotażowym szkoleniem programu "Uczelnia w Mediach Społecznościowych", prowadzonego wspólnie przez Facebook i Fundację Edukacyjną "Perspektywy", gale Nagrody "Gwiazdy Umiędzynarodowienia" oraz konkursu INTERSTUDENT - to najkrótsza charakterystyka konferencji "Studenci zagraniczni w Polsce 2019", która 17-18 stycznia odbędzie się w SGGW w Warszawie. Rejestracja jeszcze przez trzy dni! Warto się pospieszyć, bo tradycyjnie na tej konferencji będą wszyscy, którym umiędzynarodowienie polskiego szkolnictwa wyższego leży na sercu.

Pokusimy się podczas konferencji o omówienie i zarekomendowanie dwóch nowych (poza medycyną) strategicznych obszarów, które mogą stać się "eksportową" specjalizacją polskich uczelni - IT& COMPUTER SCIENCES oraz LIFE SCIENCES.

Z różnych perspektyw spojrzymy też na nowe możliwości umiędzynarodowienia "zaszyte" w Konstytucji dla Nauki - hasło "Nowy początek?" mówi w wszystko.

Na zakończenie pierwszego dnia obrad sesja wagi strategicznej - razem z dyrektorami kluczowych departamentów Straży Granicznej, MSW i Urzędu ds. Cudzoziemców oraz MSZ popatrzymy na realia polskiej polityki wizowej i imigracyjnej. Sprawa jest najpilniejsza z pilnych, bo będąca już na etapie oficjalnych konsultacji nowelizacja Ustawy o cudzoziemcach może rozwiązać wiele problemów, lub też... stworzyć nowe, i to wcale nietuzinkowe!

Pierwszy dzień odsumujemy na Gali w legendarnej Auli Kryształowej SGGW. Dołączą do nas członkowie Prezydium KRASP, gdyż termin posiedzenia tego ważnego organu polskiego samorządu akademickiego został skoordynowany z konferencją.

A drugi dzień zaczniemy od zmierzenia się z problemami naukowej Polonii i uwarunkowaniami jej powrotów do Polski. Bez radykalnego zwiększenia poziomu umiędzynarodowienia korpusu doktorów i profesorów reforma szkolnictwa wyższego "nie  zaskoczy"...

Podobnie jak nie można nawet marzyć o prawdziwym umiędzynarodowieniu korpusu studentów bez wykorzystania możliwości jakie tkwią w organizacjach pozarządowych i samorządzie terytorialnym oraz organizacjach środowiska akademickiego. Jak wykorzystać ten gigantyczny potencjał - będziemy dyskutować podczas dwóch ostatnich sesji...

Więcej na stronie programu konferencji: http://studyinpoland.pl/konferencja2019/program

Do zobaczenia!

Organizatorzy

Rejestracja na konferencję:
www.studyinpoland.pl/konferencja2019