Akademia Leona Koźmińskiego i Szkoła Główna Handlowa w Warszawie znalazły się w rankingu uczelni biznesowych European Business Schools 2019 przygotowanym przez "Financial Times". Na pierwszym miejscu zestawienia znalazł się francuski HEC Paris.

W rankingu European Business Schools 2019, opublikowanym 9 grudnia br. przez „Financial Times” sklasyfikowano ponad 100 uczelni biznesowych.

W strategicznym aliansie z najstarszą na świecie uczelnią biznesową - ESCP Europe, Akademia Leona Koźmińskiego plasuje się na 14. pozycji. Samodzielnie Koźmiński zajmuje 48. miejsce i wyprzedza czeski Uniwersytet Ekonomiczny w Pradze (56. miejsce), Uniwersytet Petersburski (59.), węgierski Uniwersytet Corvinusa (87.) i Uniwersytet w Lubljanie (89.).

Na 69. pozycji w rankingu znalazła się Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, która awansowała z 71. miejsca. Według dziennika SGH osiągnęła najwyższy wzrost płac absolwentów w całym rankingu (122 proc.).

Na pierwszym miejscu zestawienia uplasował się francuski HEC Paris, na drugim London Business School. Trzecie miejsce zajęła włoska szkoła biznesu: SDA Bocconi/Universita Bocconi.

"Wysokie miejsce w rankingu uczelni biznesowych FT zawdzięczamy przede wszystkim naszym absolwentom MBA, których jest już 5 tysięcy. W tym roku świętujemy 30-lecie programu Executive MBA" - mówi rektor ALK prof. Witold T. Bielecki. Rektor dodaje, że wielu studentów kontynuuje naukę na tej uczelni na studiach doktoranckich i specjalistycznych podyplomowych.

Zestawienie najlepszych uczelni biznesowych w Europie publikowane corocznie w grudniu przez „Financial Times” opiera się na wielu cząstkowych kryteriach, zwłaszcza na pozycjach uzyskanych w kilku publikowanych wcześniej rankingach, takich jak studia stacjonarne MBA, Executive MBA, magisterskie z zarządzania i Executive Education. Twórcy rankingu rozsyłają również ankiety do absolwentów, od których uzyskują informacje o ich karierze i awansie finansowym w trzy lata po ukończeniu nauki. Część kryteriów dotyczy ogólnych warunków studiowania.

Pełny ranking jest dostępny na stronie. 

Źródło: PAP - Nauka w Polsce