ALK podpisała umowę dotyczącą programu Financial Management z prestiżową brytyjską uczelnią Aston University. Dzięki niej studenci będą mogli na trzecim roku studiować w Birmingham i w efekcie otrzymać dyplom nie tylko Akademii Leona Koźmińskiego, ale również partnerskiej uczelni.

Dzięki programowi double degree studenci mają możliwość studiowania w renomowanej europejskiej uczelni i uzyskania jej dyplomu bez konieczności wyjazdu za granicę na cały okres studiów oraz ponoszenia wynikających z tego tytułu wysokich kosztów. Aston University znajduje się w samym sercu Birmingham, w Wielkiej Brytanii.

Birmingham jest jednym z najbardziej wielokulturowych miast w Wielkiej Brytanii oraz ma jedną z najmłodszych populacji w Europie. W mieście można znaleźć nieskończoną ilość sklepów, restauracji i ośrodków kultury. Główny dworzec kolejowy w Birmingham ma dogodne połączenia komunikacyjne z takimi miastami jak Londyn i Manchester oraz międzynarodowym lotniskiem w Birmingham.

Aston University znajduje się w rankingu World Top 50 pod względem poziomu umiędzynarodowienia (The Times Higher Education World University Rankings 2019), ze społecznością studentów z ponad 130 krajów. Aston oferuje szeroki zakres wsparcia dla studentów zagranicznych. W efekcie 90% studentów jest usatysfakcjonowanych z pobytu w tej uczelni (National Student Survey, 2019).

Uczelnia partnerska również posiada potrójną koronę akredytacyjną: EQUIS, AMBA i AACSB. Studenci mogą aplikować na ten program po ukończeniu trzeciego semestru studiów Financial Management.

Źródło: www.kozminski.edu.pl