Już po raz 23. program „Study in Poland” był obecny na targach Osvita ta Kariera, które odbyły się w dniach 15-16 listopada w Kijowie. Regularna i konsekwentna obecność programu "Study in Poland" na targach w stolicy Ukrainy przyczyniła się do umocnienia marki polskiego szkolnictwa wyższego na Ukrainie, co zaowocowało dużą liczbą Ukraińców na polskich uczelniach.

Od strony ekspozycyjnej liczba polskich uczelni na targach w Kijowie była znacząca. Udział wzięło bowiem 20 szkół wyższych oraz Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) i Study in Lublin. Ukraińska młodzież dopytywała m.in. o możliwości studiowania w Polsce, ofertę programową czy stypendia.

Obecnie studiuje w Polsce prawie 40 tysięcy osób z Ukrainy, co stanowi ponad połowę wszystkich studentów zagranicznych w Polsce. Liczba studentów z tego kraju wzrasta z roku na rok. Przyrost już nie jest tak spektakularny, jak w ubiegłych latach, co jest wynikiem niżu demograficznego na Ukrainie. Mimo to młodzi Ukraińcy są wciąż zainteresowani nauką na polskich uczelniach. Jednak należy przypuszczać, że z przyczyn naturalnych będzie do nas przyjeżdżać stamtąd coraz mniej młodzieży. Musimy być na to przygotowani i zawczasu rozpracowywać nowe kierunki rekrutacji na studia w Polsce.