W dniach 9-10 listopada, tuż przy Placu Czerwonym (targi edukacyjne odbywają się bowiem w Gostinym Gworze, zabytkowym centrum wystawienniczym) program „Study in Poland” wraz z uczelniami członkowskimi zachęcał młodzież moskiewską do studiowania w Polsce!

Jesienna edycja targów „Education and Career 2019” była jubileuszową – 50tą odsłoną tej imprezy!  Jest to największe i najlepiej wypromowane wśród młodzieży wydarzenie tego typu w regionie. Impreza jest objęta patronatem Ministerstwa Nauki i Edukacji Federacji Rosyjskiej, władz moskiewskich oraz Rady Rektorów Uczelni Moskiewskich. Co roku targi odwiedza ok. 25 tysięcy uczestników, a udział w nich bierze blisko 300 uczelni z Rosji i świata.

W 2018/19 roku studiowało w Polsce 1187 Rosjan (rok wcześniej było ich 1077 – dane z Raportu „Studenci Zagraniczni w Polsce”), to potwierdza potrzebę i efektywność działań na rynku rosyjskim.

W tym roku kalendarzowym byliśmy w Moskwie już po raz drugi – poprzednia wizyta delegacji polskich uczelni odbyła się w marcu 2019. Podczas marcowego wyjazdu rekrutacyjnego publiczność dopisała w sposób imponujący. Na targi w Moskwie jeździmy regularnie, ale takiego zainteresowania jeszcze nie było! Szczególnie cieszy to, biorąc pod uwagę mocną konkurencję na rekrutacyjnym rynku rosyjskim ze strony takich „starych graczy”, jak USA, Wielka Brytania czy Niemcy.

Jesienna edycja targów także nie zawiodła oczekiwań uczestników – zauważalny wzrost zainteresowania oraz stopnia świadomości nt. oferty polskich uczelni zaskoczył najbardziej doświadczonych uczestników imprez targowych na tym rynku.