W dniach 26-27 października program „Study in Poland”, wraz z uczelniami członkowskimi: Polsko-Japońską Akademią Technik Komputerowych, Collegium Civitas, Akademią Leona Koźmińskiego i Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie uczestniczył w targach edukacyjnych IEFT odbywających się w Istanbul Congress Centre.

Targi IEFT mają już ponad 30-letnią tradycję i są świetnie zorganizowane, gwarantują też dotarcie do licznych grup młodzieży naprawdę zainteresowanej studiowaniem za granicą, także – w Polsce. Jesienna edycja imprezy cieszyła się znakomitą frekwencją wśród uczniów klas maturalnych, którzy chcą dokonać właściwego wyboru uczelni zagranicznej i rozpocząć studia w przyszłym roku akademickim. Nic zatem dziwnego, że przy stoisku „Study in Poland” panował ożywiony ruch, a prezentacja polskich uczelni odbyła się w pełnej młodzieży sali.

Młodzi Turcy to piąta pod względem liczebności grupa studentów zagranicznych w Polsce, jest ich u nas już ponad 1800. Największym zainteresowaniem uczestników targów cieszyły się studia techniczne i medyczne, ale pytano również o kierunki humanistyczne, biznesowe, artystyczne, nauki ścisłe. To pozwala przyjąć optymistyczne założenie, że że liczba Turków w polskich uczelniach nadal będzie rosła.