UMCS zaprezentował najnowszą aplikację mobilną UMCS Guide, przeznaczoną dla studentów i pracowników zagranicznych Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej oraz obcokrajowców przebywających w Lublinie. Głównym jej celem jest ułatwienie codziennego funkcjonowania i poruszania się po mieście oraz kampusie akademickim.

UMCS Guide zawiera podstawowe dane na temat uniwersytetu i Lublina. Użytkownicy znajdą w niej informacje dotyczące bezpieczeństwa, opieki zdrowotnej i psychologicznej, rozkład jazdy czy spis popularnych restauracji. Dzięki aplikacji mogą oni poznać najciekawsze miejskie atrakcje, miejsca kultury, rozrywki i rekreacji. Na bieżąco otrzymają powiadomienia o aktualnych wydarzeniach odbywających się na uczelni, w mieście i kraju. Cudzoziemcy mają też dostęp do aktualnego kursu walut i prognozy pogody. Ciekawą i przydatną funkcją są również powiadomienia o polskich „słówkach dnia”.

UMCS Guide powstał w ramach projektu finansowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej pt. „Foreigners@UMCS - kompleksowy zespół działań i rozwiązań systemowych zorientowanych na usprawnienie oraz wzmocnienie instytucjonalne UMCS w zakresie obsługi studentów i kadry z zagranicy” (program „Welcome to Poland”). Aplikacja jest bezpłatna i dostępna w angielskiej wersji językowej. Można ją pobrać ze sklepów App Store oraz Google Play.

Źródło: www.umcs.pl