Brytyjskie Uniwersyteckie Konsorcjum NCUK i British Study Centres Ukraine nawiązały współpracę w celu uruchomienia pierwszego brytyjskiego program fundacyjnego na Ukrainie. Program będzie realizowany w British Study Center w Kijowie, który powstał rok temu. Wynika to z ogromnego zainteresowania Ukraińców studiowaniem za granicą. Korzyści w tym upatrują Brytyjczycy.

Aby zaspokoić rosnący popyt na międzynarodową edukację, NCUK rozpocznie roczny program, który pozwoli przygotować się jego uczestnikom do rozpoczęcia studiów na 16 uniwersytetach należących do grupy NCUK. Program ten jest popularny w USA i Australii.  - Dokładamy wszelkich starań, aby nasze standardy na całym świecie zostały spełnione, a BSC Ukraine jest tego doskonałym przykładem, powiedział Steve Phillips, dyrektor zarządzający BSC Group w Transnational Education.

BSC Ukraine planuje z NCUK rozszerzenie swojej aktywności międzynarodowej, chcąc kształcić studentów nie tylko z Ukrainy, ale także z Armenii, Kirgistanu, Kazachstanu i Uzbekistanu.

źródło: www.thepienews.com