Podczas konferencji na Uniwersytecie Hasselt w Belgii zostały wybrane nowe władze IREG Observatory. Prof. Luiz Claudio Costa z Brazylii został nowym prezydentem. Waldemara Siwińskiego ponownie wybrano na wiceprezydenta.

W nowym Zarządzie IREG znajdują się również: Mirko Degli Esposti, Uniwersytet Boloński (Włochy), Habib M. Fardoun, Uniwersytet Króla Abdulaziza (Arabia Saudyjska), Dmitrij Grishankov, RAEX (Rosja), Birte Hornemman, Uniwersytet w Aalborg (Dania), Nian Cai Liu, Shanghai Ranking (Chiny), Robert Morse, US News & World Report (USA) i Ben Sowter, QS Ranking (Wielka Brytania). Kazimierz Bilanow został ponownie powołany na stanowisko dyrektora zarządzającego.

W dniach 23-25 ​​maja na Uniwersytecie Hasselt w Belgii odbyła się dziewiąta konferencja IREG. Jej tematem był " Ranking i akredytacja - dwie drogi prowadzące do tego samego celu?". Mówcy z Europy, USA, Ameryki Łacińskiej i Azji przeanalizowali podobieństwa i różnice między rankingami i akredytacją na poziomie globalnym i regionalnym oraz rolę akredytacji i rankingów w zarządzaniu strategicznym uczelni wyższych.

Źródło: www.ireg-observatory.org/en