Serdecznie zapraszamy polskie uczelnie do wzięcia udziału w wyjeździe studyjno-informacyjnym do stanów Gujarat (miasta Ahmadabad i Vodadora) oraz Kerala (Cochin) w dniach 9-14 maja 2018.

Indie to jeden z najbardziej perspektywicznych rynków rekrutacyjnych. Blisko połowę spośród 1,3 miliarda jego mieszkańców stanowią osoby poniżej 25 roku życia. Szacuje się, że w Indiach brakuje 400-700 uczelni, żeby nasycić zapotrzebowanie młodych ludzi na edukację - dlatego co roku na studia za granicą wyjeżdża ponad 200 tysięcy Hindusów. Studenci ci, według danych Stowarzyszenia Indyjskich Izb Handlowych i Przemysłowych, wydają rocznie na naukę za granicą kilkanaście miliardów dolarów!

W ostatnich latach następują zmiany w kierunkach wyjazdów na studia - mniej studentów z Indii wybiera kształcenie w Wielkiej Brytanii czy USA, a wyścig o Hindusów wygrywają Australia, Nowa Zelandia i Kanada. Więcej studentów z Indii przyjeżdża także do Europy.

Również w Polsce liczba studentów z Indii rośnie w szybkim tempie. W roku 2012/14 było ich 217, w 2014/15 już 545, a w 2016/17 aż 2138. W obecnym roku akademickim, według wstępnych danych, studiuje w Polsce 2957, co oznacza 37% wzrost w porównaniu z rokiem poprzednium.

Aby podtrzymać tę imponującą tendencję wzrostową, program "Study in Poland" zaplanował serię działań promocyjnych, z których pierwszym jest misja edukacyjna do stanów Gujarat i Kerala w maju br. Będzie ona nie tylko niepowtarzalną okazją do rekrutowania studentów, ale również do nawiązania współpracy akademickiej z wiodącymi uczelniami Indii, a także ze sprawdzonymi agencjami rekrutacyjnymi.

Ramowy program wyjazdu i Zasady udziału .pdf

Termin zgłoszeń uczelni: do 16 marca 2018.

Dodatkowe informacje: Julia Łysik, tel. 22 628 58 62 w. 15, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Serdecznie zapraszamy!

Zespół "Study in Poland"

więcej informacji: http://www.studyinpoland.pl/indie2018