Tuż po zakończeniu wielkiego wydarzenia w Berlinie, program „Study in Poland” zaprosił przedstawicieli zagranicznych agencji rekrutacyjnych, zainteresowanych współpracą z polskimi uczelniami, do Warszawy.  Dzięki temu mogli oni zapoznać się z ofertą polskich szkół wyższych.

W dniach 7-8 listopada agenci mieli możliwość zobaczyć Warszawę, wziąć udział w prezentacjach plenarnych z udziałem przedstawicieli polskich uczelni, a także odwiedzić kampusy niektórych z nich. Główna część merytoryczna wydarzenia odbyła się 8 listopada w „Przestrzeni from Facebook” w centrum Warszawy. Agencje uzyskały informacje o systemie szkolnictwa wyższego w Polsce, dlaczego warto wybrać nasz kraj dla rozwoju własnej kariery i co Polska ma do zaproponowania przyszłym studentom.

W drugiej części spotkania przedstawiciele głównych grup uczelni (klasycznych, technicznych, medycznych, rolniczych i prywatnych) opowiedzieli gościom o praktycznych aspektach studiów, zasadach rekrutacji i możliwościach, które dają studia wyższe w Polsce. Po zakończeniu obrad agencje odwiedziły kampusy Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych oraz Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, żeby osobiście zobaczyć warunki studiów i życia studentów.