W dniach 27-28 października program „Study in Poland”, wraz z uczelniami członkowskimi, był ponownie w tym roku obecny na targach edukacyjnych IEFT w Stambule. Rynek turecki jest bardzo chłonny na propozycje uczelni zagranicznych i przyciąga rzesze młodych ludzi pragnących rozpoczać studia za granicą, w tym w Polsce.

Po powrocie na rynek turecki wiosną 2018 roku, widząc ogromne zainteresowanie młodzieży tureckiej studiami zagranicznymi oraz coraz większe zainteresowanie kierunkiem polskim,  program „Study in Poland” ponownie wziął udział w kolejnej edycji targów tej jesieni. Targi IEFT odbyły się już po raz 34, co oznacza długą tradycję, świetną organizację oraz dotarcie do szerokich grup młodzieży. W porównaniu z wiosenną edycją, ta jesienna cieszyła się jeszcze większą frekwencją wśród uczniów z klas maturalnych, którzy chcą dokonać właściwego wyboru uczelni zagranicznej i rozpocząć studia w przyszłym roku akademickim. 

Uczestnicy wspólnego stoiska programu „Study in Poland” nie mieli chwili wytchnienia: największym zainteresowaniem cieszyły się w Turcji, jak dotychczas, studia techniczne i medyczne. Ale również pytano o kierunki humanistyczne, biznesowe, artystyczne, nauki ścisłe. Zakładamy, że liczba Turków w polskich uczelniach nadal będzie rosła!