Jubileuszowa edycja Rankingu jest znakomitą okazją do analiz i podsumowań 20-lecia badań jakościowych szkół średnich – rankingów zapoczątkowanych i konsekwentnie przeprowadzanych przez Perspektywy. Poznamy tym razem nie tylko szkoły przygotowujące wymarzonych kandydatów na studia w roku akademickim 2018/19, ale także placówki mające największe sukcesy w przygotowaniu do sukcesów “przedmiotowych” olimpijczyków.

Zespół analityków Perspektyw rozpatruje w jubileuszowej edycji dane 2195 liceów ogólnokształcących i 1744 techników,  Ostateczna klasyfikacja wskaże Top-500 „ogólniaków” 2018 i Top-300 techników. Zwycięskie szkoły zostaną zaproszone 10 stycznia na uroczyste ogłoszenie wyników w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej. Miło nam powiadomić, że to właśnie najlepsza polska uczelnia techniczna ponownie (tak jak przed pięcioma i przed dziesięcioma laty) będzie nie tylko Gospodarzem, ale także Głównym Partnerem Rankingu Liceów i Techników Perspektyw!

Partnerami Rankingu będą uczelnie szczególnie zainteresowane współpracą z najlepszymi polskimi szkołami, a także  -  to skutek wprowadzonych w tym roku zmian w systemie rekrutacji szkół wyższych – szczególnie ceniące sobie absolwentów topowych liceów i techników. Do grona partnerów Rankingu Liceów i Techników dołączają kolejne znakomite polskie uczelnie: Politechnika Śląska i Wrocławska, AGH, Uniwersytet Adama Mickiewicza, Politechnika Gdańska, Akademia Leona Koźmińskiego, Akademia Finansów i Biznesu Vistula... Rośnie liczba patronatów uczelnianych nad wojewódzkimi rankingami   liceów i techników.

Strona Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2017