W dniach 27-31 października w Seulu (Korea Płd.) gościła delegacja polskich uczelni pod wspólnym brandem "Study in Poland". Przedstawiciele Politechniki Gdańskiej, Politechniki Opolskiej, Politechniki Wrocławskiej i Akademii Muzycznej w Łodzi wzięli udział w targach edukacyjnych "Study in Europe", w ramach stoisk organizowanych przez Ambasadę RP w Seulu i Fundację Edukacyjną Perspektywy.

Stoiska polskie cieszyły się popularnością, zwłaszcza w zakresie programów inżynierskich, z obszaru art and design, muzyki i medycyny. Oferta polskich uczelni została zaprezentowana w ramach serii osobnych spotkań z potencjalnymi studentami towarzyszących targom. Wiedzę o rynku koreańskim członkowie delegacji mieli okazję pogłębić w ramach spotkania z prof. Piotrem Ostaszewskim, Ambasadorem RP w Korei Płd oraz w ramach spotkań z koreańskimi uczelniami technicznymi: KoreaTech (w Chungcheongnam-do) i SeoulTech oraz uniwersytetów ogólnych Dankook University i EWHA - Womens University - największej i najlepszej jakościowo uczelni kobiecej na świecie.

W Polsce studiuje w tej chwili na pełnych programach około stu studentów z Korei Płd, a na wymianach - dodatkowych czterystu. Korea jest najszybciej rozwijającym sie państwem na świecie z dostępem do najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, dlatego warto starać się o rozszerzanie kontaktów pomiędzy uczelniami z Polski i Korei w obszarze nauki, technologii i wymiany kadr i studentów. Warto też czerpać z jej doświadczeń w zakresie łączenia edukacji i nauki z przemysłem. Przykładem może być to program KoreaTech w ramach którego ta niewielka uczelnia co roku przygotowuje do pracy ponad 7 tysięcy pracowników Samsung. Zwłaszcza, że w Polsce działa w tej chwili ponad 150 firm koreańskim z LG (fabryka pod Wrocławiem) i Samsungiem (centrum R&D w Warszawie) na czele.