Od 9 do 11 listopada w Pałacu Sportu w Charkowie odbywały się targi edukacyjne "Osvita. Studia za granicą". Ukraina od lat jest priorytetowym kierunkiem promocji polskiego szkolnictwa wyższego w ramach programu "Study in Poland", zatem w Charkowie nie mogło zabraknąć polskich uczelni. Charków jest ważnym ośrodkiem administracyjnym i akademickim na Ukrainie, a edukacja w polskich uczelniach ma tu wysoką markę. Właśnie dlatego jesienna oferta wyjazdowa w ramach programu „Study in Poland” została poszerzona o kolejne miasto.

Targi "Osvita. Studia za granicą" to najbardziej znane targi branżowe na wschodzie Ukrainy. Podczas tegorocznej edycji wśród wystawców były zarówno uczelnie ukraińskie, jak i instytucje związane z edukacją oraz turystyką edukacyjną. Stoisko „Study in Poland” cieszyło się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród młodzieży, ale także rodziców i nauczycieli. Mieli oni możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną polskich uczelni, bezpośredniej rozmowy z ich przedstawicielami, uzyskania informacji na temat zasad aplikowania na studia czy uzyskania wiz.

W targach w Charkowie, w ramach „Study in Poland”, udział wzięli przedstawiciele następujących uczelni: Politechniki Warszawskiej, Wydziału Zarządzania PW, Politechniki Częstochowskiej, Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i Wyższej Szkoły Bankowej.