13 czerwca odbyła się inauguracja Programu Mentoringowego IT for SHE – po raz pierwszy 35 wspaniałych par mentoringowych miało okazję się spotkać i wspólnie wyznaczać cele i wyzwania na najbliższe 6 miesięcy współpracy. Nie ma lepszej i bardziej efektywnej metody na rozwój niż indywidualna praca pod okiem Mistrza-Mentora. Ta niezwykła podróż mentoringowa już ruszyła, a my nie możemy doczekać się  efektów współpracy!

IT for SHE, to bezprecedensowy program, którego celem jest zwiększenie udziału kobiet w branży technologicznej, poprzez pomoc utalentowanym studentkom kierunków informatycznych w wejściu na rynek pracy. Dzięki skali, doświadczeniu i aktywnej współpracy partnerów, przedsięwzięcie to ma realną szansę przyczynić się do jakościowej zmiany w tym zakresie.

Głównymi elementami programu są:

  • największy w Europie obóz tematyczny dla dziewczyn w IT „Women in Tech Camp”
  • Program Mentoringowy prowadzony przez przedstawicieli najlepszych firm technologicznych Polsce
  • Kampania Wolontariacka zachęcająca kobiety do nauki programowania, skierowana przede wszystkim  do mieszkanek małych miejscowości.

Więcej o projekcie na stronie www.itforshe.pl. Organizatorem programu jest Fundacja Edukacyjna Perspektywy, KPI wraz z partnerami:: Cisco, Fundacja Kronenberga – Citi Handlowy, Ericsson, Goldman Sachs, IGT, Intel, Roche.

IT for SHE