Podsumowanie Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2017, analiza nowych kryteriów wprowadzonych do tegorocznej edycji oraz informacja o zasadach rankingu w kolejnych latach będą głównymi tematami VI Seminarium Rankingowego Perspektywy 2017, które 11 lipca odbędzie się w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej (Warszawa, ul. Rektorska 4). Kierownikiem naukowym Seminarium jest prof. Bogusław Smólski, b. rektor-komendant WAT, przewodniczący Rady Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy".

W Seminarium wezmą udział członkowie Kapituły Rankingu, z jej przewodniczącym prof. Michałem Kleiberem, eksperci z Ośrodka Przetwarzania Informacji (OPI-PIB) oraz przedstawiciele środowiska akademickiego.

Organizowane co roku seminaria (po)rankingowe to okazja do zapoznania sie z najnowszymi trendami w świecie rankingów, wyjaśnienia wątpliwości i dyskusji - w kompetentnym gronie - nad rozwojem rankingów "Perspektyw". Szczególną uwagę organizatorzy planują poświęcić nowym kryteriom: Ekonomiczne losy absolwentów oraz Jakość przyjętych na studia, które zostały wprowadzone do tegorocznej edycji Rankingu i będą rozwijane w kolejnych latach. W debacie panelowej na ten temat zapowiedzieli swój udział przedstawiciele KRASP, UW i UJ.

Udział w seminarium jest bezpłatny, obowiązuje rejestracja. Program seminarium i formularz zgłoszenia są dostępne na stronie http://perspektywy.pl/seminarium/2017/

Do udziału w seminarium serdecznie zapraszamy w szczególności prorektorów odpowiedzialnych za rozwój uczelni, kierowników komórek organizacyjnych szkół wyższych odpowiedzialnych za współpracę z organizacjami rankingowymi, a także inne zainteresowane osoby ze wszystkich polskich uczelni i wydziałów!

W imieniu organizatorów

Waldemar Siwiński
Prezes Zarządu
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy"

Dodatkowe informacje:
Artur Olczak e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Bartłomiej Więckowski e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 22 628 58 62 wew. 44