Wszystkich, komu rozwój umiędzynarodowienia polskiego szkolnictwa wyższego leży na sercu, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji „Studenci zagraniczni w Polsce 2021”, która odbędzie się 26 i 27 kwietnia przyszłego roku. Konferencja organizowana jest wspólnie - w ramach programu "Study in Poland" - przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP), Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu i Fundację Edukacyjną "Perspektywy". Wśród mówców będą wybitni przedstawiciele świata akademickiego oraz eksperci w zakresie internacjonalizacji. Wydarzenie organizowane jest tradycyjnie w połączeniu z posiedzeniem prezydium KRASP.

Rok 2020 zmienił bieg historii, jaką znaliśmy dotychczas. Zmiany nie ominęły szkolnictwa wyższego, a umiędzynarodowienie i wszystkie związane z nim procesy uległy gruntownej modyfikacji. O tym, co czeka proces internacjonalizacji szkolnictwa wyższego w dobie pandemii i w latach następnych, jakie zmiany już zaszły i najprawdopodobniej zostaną z nami, jak radzą sobie uczelnie i jakie zostały wypracowane dobre praktyki – dowiemy się na dorocznej konferencji „Studenci zagraniczni w Polsce 2021”.

Konferencja 2021, ze względu na sytuację epidemiczną odbędzie się w formule online - bądź w formule hybrydowej, jeśli pozwolą na to przepisy sanitarne.

Co roku w wydarzeniu brało udział około 300 osób, ściśle powiązanych z umiędzynarodowieniem polskiego szkolnictwa wyższego. W tym roku liczymy na to, że wirtualna (bądź hybrydowa) formuła wydarzenia pozwoli poszerzyć to grono do 500 uczestników.

Tradycyjnie, po zakończeniu pierwszego dnia obrad, odbędzie się, po raz jedenasty, Gala Konkursu INTERSTUDENT - na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce 2021.

A po raz czwarty - wręczone zostaną Nagrody Środowiskowe "Gwiazdy Umiędzynarodowienia". Uhonorują one osoby, które wniosły wybitny wkład w umiędzynarodowienie polskiego szkolnictwa wyższego. Nagroda przyznana zostanie w siedmiu kategoriach:

Gwiazda Zarządzania - Management Star

Gwiazda Kształcenia - Teaching Star

Gwiazda Marketingu - Marketing Star

Gwiazda Badań - Research Star

Wschodząca Gwiazda - Rising Star

Gwiazda Dyplomacji Publicznej - Public Diplomacy Star

 

Przyznana zostanie także nagroda specjalna: Wybitna Gwiazda - Distinguished Star

Kandydatów do Nagrody „Gwiazdy Umiędzynarodowienia” można zgłaszać do 10 lutego 2021.

Szczegóły na stronie: http://gwiazdyinternacjonalizacji.pl/

 

Natomiast na zgłoszenia najlepszych „interstudentów” czekamy natomiast do 19 stycznia – poprzez stronę: www.studyinpoland.pl/interstudent

Na tej konferencji powinni być wszyscy, którym umiędzynarodowienie polskiego szkolnictwa wyższego leży na sercu!

 

Serdecznie zapraszamy!

Organizatorzy

Rejestracja na konferencję: www.studyinpoland.pl/konferencja2021

Dodatkowe informacje: Julia Łysik, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.