CHRESZCZATIK 2
UKRAIŃSKI DOM

W dniach 16-18 listopada 2017 Fundacja Edukacyjna Perspektywy wraz z reprezentacją 28 polskich uczelni prezentowała ofertę polskiego szkolnictwa wyższego w ramach wspólnego stoiska Study in Poland” na targach "Osvita i kariera" w Kijowie. Na otwarciu targów była obecna Emilia Jasiuk, radca, kierownik referatu ds. współpracy naukowo-oświatowej, Ambasady RP w Kijowie.

Targi rekrutacyjne "Osvita i kariera" w Kijowie to największe i najlepiej wypromowane wśród młodzieży wydarzenie tego typu na Ukrainie. W targach biorą udział przyszli studenci nie tylko z Kijowa, ale także z całej Ukrainy. Na targach prezentuje się zazwyczaj ok. 70 uniwersytetów z całego świata. Tegoroczne targi nie były pod tym względem wyjątkiem – w segmencie „Studia za granicą” można było zobaczyć przedstawicieli krajów ze wszystkich regionów świata, w tym z takich krajów jak Szwajcaria, Kanada, Francja, Niemcy, Nowa Zelandia, Czechy, Słowacja, Malta, Izrael, Cypr i wielu innych.

Oprócz indywidualnych konsultacji i osobistych spotkań, goście mieli okazję wysłuchać seminariów tematycznych i prezentacji, które poprowadzą przedstawiciele agencji edukacyjnych, szkół wyższych, programów przygotowawczych i uniwersytetów.

28 polskich uczelni w ramach programu „Study in Poland” prezentowalo ofertę edukacyjną podczas dwóch spotkań z przyszłymi studentami. Każda uczelnia miała możliwość przygotowania krótkiej prezentacji oraz odpowiedzenia na pytania młodzieży (przyszłych studentów) i ich rodziców.

Liczba studentów z Ukrainy na uczelniach w Polsce stabilnie wzrasta. O ile w 2012/2013 roku było ich około 10.000, to w roku 2014/2015 ta liczba wzrosła do 24.000 a w 2016/2017 roku do 35.000 (dane z raportów „Studenci zagraniczni w Polsce”). Dzisiaj 53,5 % ogółu studentów-obcokrajowców to ukraińska młodzież, dla której studia w Polsce to najlepsze rozwiązanie na uzyskanie europejskiego wykształcenia przy rozsądnych kosztach.

W sekcji dedykowanej studiom zagranicznym stoisko „Study in Poland” jak zawsze było doskonale widoczne dzięki spójnym dekoracjom w barwach narodowych. Liczba zainteresowanej młodzieży na stoisku potwierdziła, że regularna obecność na ukraińskim rynku edukacyjnym i aktywne działania promocyjne przynoszą wymierne korzyści zarówno Polskim uczelniom jak i przyszłym studentom.


Wieloletni uczestnicy programu „Study in Poland” zapewne już nie wyobrażają sobie listopada bez udziału w targach w Kijowie - nic dziwnego bierzemy udział w tej imprezie już po raz dwudziesty! Rekrutujemy tu zresztą regularnie dwa razy do roku, a stoisko "SiP" z każdą edycją targów staje się coraz większe, żeby móc zmieścić wszystkich uczestników! Tej jesieni targi ”Osvita ta kar’era” odbędą się w Kijowie w dniach 16-18 listopada.

Ukraina pozostaje jednym z priorytetowych kierunków promocji polskich uczelni uczestniczących w programie „Study in Poland”.  Studenci z Ukrainy już od wielu lat stanowią najliczniejszą grupę narodowościową na polskich uczelniach, wg danych GUS w roku akademickim 2016/2017 przyjechało ich do Polski ponad 35 tysięcy – ponad 7 tysięcy więcej w porównaniu z rokiem poprzednim. I zainteresowanie studiami w Polsce wśród młodzieży ukraińskiej wciąż rośnie!

Targi rekrutacyjne ”Osvita ta kar’era” w Kijowie to największe i najlepiej wypromowane wśród młodzieży wydarzenie tego typu na Ukrainie. w regionie. Impreza jest objęta patronatem Ministerstwa Edukacji Ukrainy. Miejsce imprezy pozostaje bez zmian – Chreszczatik 2, Ukraiński Dom.

Serdecznie zapraszamy do udziału w targach w ramach wspólnego stoiska „Study in Poland”. Formularz zgłoszenia znajdą Państwo poniżej.

Na zgłoszenia czekamy do 6 października 2017 r.

Więcej informacji

Zgłoszenie udziału

W razie pytań, jesteśmy do Państwa dyspozycji.
Z serdecznymi pozdrowieniami

Zespół „Study in Poland”

Dodatkowe informacje:
Wioleta Kupiec, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.